Як правильно паркуватися?

У мережі викладено безліч відеороликів, де головними героями стають водії, які не вміють паркуватися. Спостерігати за ними з боку смішно, проте не вміння припаркувати машину це велика проблема, над якою не треба сміятися, а працювати. І робота над нею повинна проходити ще в період навчання в автошколі.

Зараз будуть розглянуті важливі моменти «проблемного» маневру, і дані поради про те, як правильно паркуватися.

Основні помилки при паркуванні

Під час навчання в автошколі багато відмінно пристосовуються до майданчика і здають всі вправи «на ура». Однак коли початківець водій виїжджає на дорогу, вже з правами на руках і без інструктора, у нього починаються проблеми з паркуванням. Чому?

Ну, по-перше, через страх пошкодити свій і сусідній автомобіль. По-друге, багато новачків бояться, що над стилем їх водіння, в тому числі і парковки, будуть сміятися досвідчені водії - а це вже супроводжується хвилюванням. І тут починаються помилки.

как правильно парковаться

Перша помилка новачка при парковці - неправильний розрахунок відстані до автомобіля який стоїть збоку. Результатом стає дотик сусідньої машини бічною частиною свого авто.

До другої помилку можна віднести неправильну парковку до бордюру на транспортному засобі з низькою посадкою. Тут результат очевидний - пошкодження бампера і можливий відрив вихлопної труби.

Найпоширеніша помилка водіїв-новачків при парковці передом на стоянку, це недотримання відстані до припаркованих з боків автомобілів. Часто можна побачити, коли машина заїжджає на парковку і зупиняється впритул до сусідньої, і часом відкрити двері і вийти назовні процес вкрай скрутний, а сама ситуація досить таки смішно виглядає з боку.

Але найбільшою проблемою стає заїзд в гараж заднім ходом. Тут новачки також не витримують належної відстані і часто пошкоджують свої автомобілі стулками дверей гаража, або ударом об стіну. Загалом можна підвести підсумок того, що ж є основною проблемою всіх новоспечених водіїв. І до неї відноситься неправильний розрахунок відстані до стоять автомобілів або перешкод, а також незнання габаритів власного автомобіля.

Види парковки


Перш ніж розглядати поради, необхідно ознайомитися з основними видами парковки. Найпростіший спосіб парковки - парковка по прямій. Тобто тут автомобіль зупиняється уздовж бордюру, стіни, огорожі і т.д.

как правильно парковаться №2

Діагональна парковка найбільш скрутна, але найпоширеніша в сучасному світі. Тут потрібно запаркувати машину на обмеженій площі.

Паралельна парковка - відома всім з автошколи, тому пояснювати, що це таке не потрібно.

Парковка заднім ходом - застосовна для всіх вищеописаних варіантів.

Парковка передом - найбільш рідкісний спосіб парковки, проте нею  широко користуються багато водіїв при заїзді на стоянку з жвавої дороги. Багато хто помилково вважає, що даний вид маневру найпростіший і набагато легший, ніж парковка заднім ходом. Однак обидва варіанти мають однаковий ступінь складності.

Поради і правила

З помилками і видами парковки розібралися, тепер настав час вирішити питання: як правильно паркуватися?

как правильно парковаться №3

Насамперед варто розглянути найпоширеніший вид паркування, з яким доводиться стикатися водієві кожен день. Йдеться про паралельну парковку.

Як приклад візьмемо типовий двір з вузькою дорогою, по правій стороні заставленій машинами і з одним вільним місцем, куди можна поставити своє авто.

Отже, наші дії: Під'їжджаємо до вільного для паркування місця, і зупиняємося врівень з переднім авто. Відстань між машинами не менш 0,5 метрів. Наступним дією кермо викручується до упору вправо, включається задня передача і починається плавний, повільний рух назад. Автомобіль почне поступово заїжджати на своє місце для паркування. Під час руху потрібно стежити за стоячою позаду машиною в ліве дзеркало - можна повернути голову для впевненості. Чекаємо поки далека фара заднього автомобіля і борт вашої машини, не потраплять в одну лінію. Як тільки це сталося, потрібно зупинитися.

как правильно парковаться №6

Тепер колеса потрібно виставити в рівне становище і рушити назад приблизно на 0,5 метра, після чого знову зупинитися.

Далі кермо викручується до упору вліво і поновлюється рух назад. Обов'язково потрібно поглядати на попереду припарковану машину, щоб не зачепити її своїм бампером. У разі, якщо здається, що ще трохи і автомобілі зачепляться бамперами, то краще не ризикувати і почати маневр спочатку. Адже якщо авто не вміщається спочатку, значить на початковому етапі була зроблена помилка в розрахунках необхідної відстані.

Якщо все проходить гладко, то з паркуванням проблем не буде, і залишиться тільки остаточно заїхати на паркувальне місце. Головне варто пам'ятати, що «ніс»  або задня частина не повинні стирчати з ряду припаркованих біля дороги автомобілів, так як це може стати перешкодою для проїзду іншим водіям.

Паралельна парковка передом: Припаркуватися паралельно можна і переднім ходом, правда, тільки якщо дозволяє вільний простір. Для цього потрібно зрівняти з стоячим автомобілем, після чого трохи вивернути вліво. Далі необхідно проїхати трохи вперед, так, щоб передня частина машини, що стоїть зрівнялася з середньою стійкою ваших дверей, після чого можна повертати колеса вправо і заїжджати на паркувальне місце. Коли бордюр сховається за передньою частиною авто, кермо викручується вліво, а потім, коли машина буде перебувати паралельно бордюру, колеса потрібно вирівняти і зупинитися.

как правильно парковаться №4

Даний спосіб парковки набагато простіше, ніж попередній, однак, він можливий не завжди, через щільність припаркованих автомобілів.

Парковка заднім ходом: У даній ситуації потрібно повністю проїхати паркувальне місце і зупинитися на рівні борту припаркованого автомобіля. Відстань краще тримати більше 1 метра. Після чого кермо вивертається вправо (або вліво, залежно від розташування місця для паркування щодо машини) і починається плавний рух назад. Під час даного маневру, завжди потрібно поглядати в дзеркала і обертатися назад, щоб бачити чи позаду стоїть машину і не зачепити її боковину або двері.

как правильно парковаться №5

Коли задня частина авто на чверть буде перебувати на місці для стоянки, потрібно починати плавно вивертати кермо в зворотну сторону і рівняти автомобіль. При цьому постійно спостерігаючи за тим, що відбувається позаду в дзеркала. Як тільки машина буде вирівняна, потрібно від'їхати ще трохи назад, щоб зрівняти «ніс» авто з іншими. Правда, варто переконатися, що позаду немає перешкод.

Парковка передом: Для того щоб припаркуватися передом на паркувальне місце, розташоване з права, між двома автомобілями, потрібно перед тим як заїхати, вивернути кермо в протилежну сторону - так забезпечується надійна відстань для заїзду, після чого колеса вивертаються вправо і в міру повороту, колеса поступово потрібно рівняти . В даному випадку розраховувати габарити потрібно не по дзеркалах, а дивлячись на передню частину автомобіля і машин що стоять з боків. Такий спосіб парковки найбільш простий, і якщо з першого разу не вдалося нормально заїхати, то маневр можна повторити, від'їхавши назад, або взагалі спробувати припаркуватися заднім ходом.

как правильно парковаться №5

Щоб не стати об'єктом чужих усмішок, і не витрачати багато часу на парковку, потрібно приділяти більше уваги цій вправі в автошколі на майданчику. Якщо щось не виходить, то завжди можна взяти додаткові години або найняти приватного інструктора з водіння. І тоді вас не буде мучити питання як правильно паркуватися, і робити ви будете це з легкістю, як професійний і досвідчений водій.

Автоновини

Автомобільні новинки і концепти відомих світових брендів. Цікаві факти про улюблені марки і моделі сучасних машин.