Самостійна тонування, або як заощадити час і гроші

Тонування скла здатна не тільки приховати салон від цікавих перехожих і водіїв, а й захистити передню панель і сидіння від вигорання на сонці. Крім того, затемнені вікна надають автомобілю сучасний стиль.

У більшості автосервісів тонування вікон машини коштує не дешево. Тому багато автовласників намагаються зробити все самостійно, щоб заощадити зайву копійку.

Матеріали і інструменти

Для того щоб тонування вікон автомобіля своїми руками пройшло за всіма правилами і нормами, необхідно придбати наступні матеріали й інструменти:

  • Тонувальна плівку;
  • Скотч;
  • Гумовий шпатель;
  • Лінійку;
  • Канцелярський ніж;
  • Миючий засіб;
  • Промисловий фен.

Також буде потрібен пульверизатор для води і кілька сухих ганчірок.

самостоятельная тонировка авто

Підготовчі роботи: Тонування скла автомобіля своїми руками починається з підготовки вікон і салону автомобіля. У підготовлений пульверизатор необхідно залити воду, змішану з декількома краплями шампуню. Перевагу краще віддати дитячому шампуню, так як в його складі найменше шкідливих речовин. Використовувати спеціальні рідини для миття вікон, вкрай не рекомендується. На скло розпорошується миюча рідина, після чого вона видаляється гумовим шпателем. Якщо це вікно дверей, то його потрібно опустити на пару сантиметрів і видалити забруднення з кромки. Далі слід прибрати салон від пилу. Пил - це головна причина утворення міхурів на тонуючій плівці. Тому, найкраще буде, якщо в салоні все ретельно пропилососити і протерти вологою ганчіркою.

Тонування вітрового і заднього скла


Коли робоча поверхня підготовлена, можна переходити до безпосереднього тонування вікон. Починати тонування вікон автомобіля своїми руками, бажано, з вітрового і заднього скла. На підготовлену, очищену і висушену поверхню вікна, прикріплюється тонувальна плівка, починаючи з верхньої частини (від даху автомобіля). Та частина матеріалу, яка буде клеїтися до поверхні, змочують водою. Робити це необхідно за допомогою, того ж, пульверизатора. Далі плівка відділяється від захисного шару на 1/3. Матеріал і скло знову змочуються водою. І плівка кріпитися до скла. Після чого відділяється ще 1/3 плівки і процедура повторюється. Весь процес проходить так само, поки не буде обклеєно все вітрове або заднє скло.

самостоятельная тонировка авто №2

Тепер, плівку, якщо вона десь неправильно пристала, можна підкоригувати. Але робити це потрібно відразу, поки вона волога. Коли все буде знаходитися в потрібному положенні, матеріал акуратно розгладжується гумовим шпателем, починаючи з нижньої частини, від центру вправо і вліво.

Може трапитися так, що в процесі розгладження, під плівкою утворюються бульбашки. Тоді можна почекати близько десяти хвилин і ще раз розгладити поверхню шпателем. Також видалення здуття непогано проводити з використанням промислового фену. Гаряче повітря фена не повине перевищувати 200 ° C.

Тонування вікон дверей

Тонувальна плівка, відділяється від захисного шару. На її поверхню розпорошується вода. Після чого вона прикріплюється до скла, з відступом від краю не більше 3 см, і фіксується. Далі поверхню вікна потрібно змочити  водою, і матеріал вирівняти гумовим шпателем. Це забезпечує надійну фіксацію, і полегшує процес розрівнювання. Коли 2/3 плівки буде закріплено, скло дверей слід підняти до упору таким чином, щоб краї плівки увійшли в пази і при цьому не пошкодилися. Частина матеріалу, що залишилася змочується водою, прикріплюється до скла і розрівнюється.

самостоятельная тонировка авто №3

Після тонування, вікна  дверей не можна опускати на протязі 3 днів.

Як видно, тонування вікон автомобіля своїми руками - процес не трудомісткий. Головне правильно виконувати всі описані дії, а також пам'ятати норми, які  відносяться до тонування: лобове скло - до 25%, скло дверей (передніх) - до 30%.

Автоновини

Автомобільні новинки і концепти відомих світових брендів. Цікаві факти про улюблені марки і моделі сучасних машин.