Не залишайте місце ДТП - вас все одно знайдуть!

Залишення місця ДТП, в якому ви приймаєте безпосередню участь, є серйозним правопорушенням. Воно прописано в адміністративному кодексі України. За статистикою і з численними опитуваннями більшість правопорушень, пов'язаних із залишенням місця аварії закінчуються несприятливим чином. Та й покарання не маленькі. Введемо вас в курс справи, як відомо "попереджений - значить озброєний". Є нюанси, які зобов'язаний знати кожна людина.

Найпоширеніша причина приховування з місця злочину - це страх перед покаранням. Але в цьому випадку відповідальність може різко зрости. Вас по-любому знайдуть і ви відповісте за всією суворістю закону. Внаслідок цього висновок: залишати місце ДТП ні в якому разі не можна!

Ситуації ДТП. Шляхи вирішення

Давайте для прикладу розглянемо випадок.

Так вийшло, що ви збили пішохода. Не будемо заглиблюватися в подробиці, чи винен він, що переходив дорогу в недозволеному місці або вплинули інші аспекти. Ви вже його збили. І насамперед потрібно викликати швидку медичну допомогу, співробітників ДАІ. Подальші розгляди можуть затягнутися і на пару годин! Але погодьтеся, що це буде краще, ніж зустрітися з цим пішоходом, але вже в суді? Де ви граєте роль підсудного.

Бувають випадки, коли обидві сторони бажають розійтися мирно, по-швидкому. Немає проблем! Але попросіть у пішохода розписку про те, що він не має жодних претензій до вас. Краще, якщо ви привернете людей, які будуть свідчити про це. Не рідкісні випадки, коли пішоходи спеціально кидаються під транспортний засіб заради наживи. Хочуть залагодити без органів ДАІ. Ви погоджуєтеся. Начебто вже кінець історії. Але через пару тижнів вас викликають до суду. І як ви здогадалися на місці потерпілого той пішохід, який з радістю погодився залагодити конфлікт без сторонніх. А вас судять вже і по правопорушенню про залишення місця ДТП. Дорогі автолюбителі, будьте пильні в таких ситуаціях!

место ДТП

Приклад номер два. Паркуючись, ви випадково зачепили бампер автомобіля, що стояв поруч. Часу у вас немає (припустимо, що ви кудись поспішаєте) і ви швидко, надряпавши на клаптику папірця власнику автомобіля повідомлення, тікаєте. Приходить той "потерпілий" і читає ваш лист: "Здрастуй друг! Я випадково зачепив твій бампер. Не злися, давай зустрінемося і все мирно владнаємо. І в кінці контактні дані". Начебто все добре, надійшли як треба, але не врахували важливий момент.

Якщо у вашого потерпілого сусіда поліс КАСКО, то він за законом зобов'язаний повідомити про це відповідні органи. Вони швидко вирахують хто ви, де ви, і зафіксують залишення місця ДТП. Навіть якщо ви зникли безслідно (без листа), то очевидці, які перебувають в той момент поруч, допоможуть їм. Ось такі справи. Як бачите ситуація дуже спірна.

Покарання і відповідальність

За цю групу порушень передбачені серйозні покарання. З тієї ж статті адміністративного кодексу України за залишення місце дорожньо-транспортної пригоди загрожує від 12 до 18 місяців позбавлення прав. Або передбачений арешт, в розмірі 15 діб. Якщо пішохід сильно постраждав при ДТП або помер, то покарання буде зовсім іншим, і носитиме насамперед кримінальний характер.

место ДТП №2

Ось я вже повторюю неодноразово - "Ніколи, ні за яких умов не покидайте місце події". Краще відразу ж телефонуйте в швидку, щоб зберегти життя постраждалого.

Давайте підсумуємо все вищесказане:

1.Ніколи не залишайте місце ДТП. Навіть якщо ви явно винні у трагедії, це не посилить покарання. На сьогоднішній день автолюбителі в праві покинути місце ДТП тільки в двох обставинах: якщо подію оформили співробітники (ДАІ) або учасники аварії самостійно оформили інцидент по Євро-протоколу.

2. Надайте першу долікарську медичну допомогу постраждалим, викличте швидку. Водій автомобіля обов'язково повинен знати:

  • Прийоми, для надання долікарської медичної допомоги;
  • Безпечне перенесення, транспортування потерпілих;
  • Принцип евакуації постраждалих з місця аварії.

3. При вирішенні конфлікту без ДАІ попросіть розписку про те, що до вас немає ніяких претензій. Це допоможе убезпечити себе від людей, які намагаються нажитися на ситуації такого роду.

4. Відстоюйте свої права.

5. Якщо ви в шаленій паніці все-таки покинули місце ДТП - не варто впадати у відчай! Безумовно, це не буде позитивно впливати на зняття провини. Але вона ще не доведена, значить слід найняти висококласного адвоката, який допоможе Вам!

Автоновини

Автомобільні новинки і концепти відомих світових брендів. Цікаві факти про улюблені марки і моделі сучасних машин.